Aplikacja na brytyjskie uczelnie nie należy do skomplikowanego procesu, o ile wie się jak się za nią zabrać i co trzeba do niej przygotować. Z nami to proste – jeśli chcesz otrzymać nasze pełne i bezpłatne wsparcie w całym procesie rekrutacji na dowolne uniwersytety, wystarczy, że:
- Założysz konto w Panelu Aplikanta na naszej stronie
- Uzupełnisz tam formularz “Twoje dane”
- Następnie weźmiesz się za formularz “Twoje uczelnie i kierunek”
- I napiszesz do nas na messengera SP, aby w wygodny i dynamiczny sposób porozmawiać o Twojej sytuacji, dostępnych opcjach itd. 🙂
Poza tym, cały proces rekrutacji będzie od Ciebie wymagał na początek tak naprawdę tylko 5 kroków:
1. Napisz Personal Statement
PS to list motywacyjny, w którym musisz przekonać do siebie uczelnię – brzmi strasznie, jednak z naszym interaktywnym szablonem do personal statement dostępnym w Twoim Panelu Aplikanta jak i naszym nieustannym wsparciem, napiszesz go bez większych problemów.
2. Zdobądź Reference letter(s)
Referencja to nic innego jak list rekomendujący napisany przez profesora ze studiów pierwszego stopnia lub pracodawcę. Do tego również mamy specjalny szablon, aby ułatwić całą pracę zarówno Tobie jak i Twojemu referentowi.
UWAGA: Niektóre uczelnie i kierunki wymagają 2 referencji, czasem obu akademickich (z uczelni), a czasem jednej akademickiej (z uczelni) i jednej profesjonalnej (od pracodawcy). Nie wiesz ile referencji potrzebujesz? Napisz do nas na messengera SP.
3. Zaaplikuj bezpośrednio do uczelni
Aby złożyć podanie do brytyjskich uczelni, należy wysłać aplikację. W większości przypadków będzie się to odbywać bezpośrednio do każdej uczelni – wtedy wypełnia się specjalny formularz w dokumencie lub panel aplikanta na stronie uniwersytetu. Dzięki temu, Twój wybór szkół jest nieograniczony.
4. Przygotuj dyplom
Prędzej czy później będzie trzeba przesłać uczelni skan swojego dyplomu z wynikiem końcowym ze studiów pierwszego stopnia wraz ze skanem tłumaczenia przysięgłego (jeśli studiów nie ukończyło się w kraju anglojęzycznym i nie otrzymało się dyplomu w języku angielskim). Dlatego też, jeśli masz już uzyskany tytuł ze studiów pierwszego stopnia (czyli nie jesteś na ostatnim roku licencjata), najlepiej zająć się załatwieniem dyplomu i jego ew. tłumaczenia w miarę możliwości jak najwcześniej.
5. Ale na początek…
…upewnij się, że masz wsparcie SP! 🙂
Jak napisaliśmy wcześniej, aplikując z naszym niezawodnym wsparciem, możesz aplikować na dowolne uniwersytety i jednocześnie zmaksymalizować swoje szanse na dostanie się do nich – w końcu będziemy do Twojej dyspozycji na każdym etapie, będzie wspierać Cię najlepiej jak to możliwe, m.in. sprawdzając Twój list motywacyjny i referencje, pomagając Ci wybrać odpowiedni kierunek i uczelnie, pilnując terminów czy wspierając w dalszych krokach jak aplikacja o rządowe finansowanie na czesne, egzamin językowy i wiele innych! 🙂